Ürünlerimiz
  Darbeli Kırıcılar Geri Anasayfa

" Kırıcı döküm yedek parçalarınızın çalışma ömürlerini en iyi malzeme seçimi , mikro-alaşımlama ve özel ısıl işlemler ile arttırıyoruz. " "

Müşterilerimizin kullanım koşullarına göre kırıcı döküm yedek parçaları yüksek manganlı çelikler, yüksek kromlu dökme demirler, martenzitik çelikler , kompozit bi-metal dökümlerden seçilerek 55-64 HRC sertliğe kadar sertleştirilmektedir. Kırıcı paletler ve çekiçler, aşınma plakaları ve kaburgalar, rotor koruyucular, vb. çalışma şartlarına göre sertleştirilerek temin edilmektedir.

Ürünler çeşitli çalışma koşullarında en iyi mukavemet ve kullanım ömrünü verebilmesi için hammadde seçiminden son işleme kadar spektrometre, sertlik, tahribatsız muayene ve ölçü kontrolleri yapılarak sevk edilmektedir.

Isıl işlem çok iyi yetişmiş personel ve çok iyi seçilmiş ekipmana bağlıdır.Işık Çelik devamlı personel ve ısıl işlem kabiliyeti sayesinde, malzeme kalitesinde ve seçiminde taviz vermemektedir.

* Müşterilerin acil ihtiyaçlarını giderebilmek için stok alanımızda sevkiyata hazır kırıcı dökümler sürekli bulundurulmaktadır.

" Ar-ge' mizin geliştirmiş olduğu Komposit Bi-Metal Dökümler Üretiyoruz."

          Komposit bi-metal çekiçler olağan üstü aşınma dayanımı ve yeterli tokluğu olan iki farklı malzemenin bir araya getirilmesi ile üretilen komposit dökümlerdir.Bu dökümler klasik manganlı çekiçlere göre 3-5 kat çalışma ömrü sağlar.Yüksek manganlı çelik dökümler ve yüksek kromlu dökme demirlerin istenen çalışma güvenliği ve aşınma ömrünü sağlamadığı durumlarda tercih edilmektedir.
          Çimento sektöründe özellikle limonit, demir cevheri, kuvars ve aşındırıcılığı yüksek olan malzemelerin kırılmasında kullanılır.
          * Bu teknoloji Işık Çelik tarafından geliştirilmiştir.

Adres : Rasathane Yolu üzeri 6106/4 Sk. No:46 lşıkkent - İzmir / TÜRKİYE     Tel: 00 90 232. 437 03 23 Faks: 00 90 232. 437 03 27    E-mail: isik@isikcelik.com.tr