Ürünlerimiz
  Öğütme Değirmenleri Geri Anasayfa
 

Minumum bakım ve çalışma maliyeti için doğru malzeme seçimi  ve model dizaynı yapıyoruz

       Mineral öğütmede kullanılan değirmen astarları için, Işık Çelik çeşitli malzeme ve Isıl İşlem prosesine sahiptir. En iyi sertlik ve mukavemet için , astarlarda yüksek manganlı çelikler, Cr-Mo çelikleri, yüksek kromlu dökme demirler ve martensitik çelikler seçilmektedir.

      Ayrıca müşterilerimizin çalışma sertliğine göre değirmen astarlarının daha uzun ömürlü olabilmesi için astar dizaynı da yapılabilmektedir.

      Çimento üretim tesislerinde kullanılan döküm parçalar, aşınmaya ve ısıya dayanıklı çeşitli alaşımlardan seçilmektedir.Hammaddenin ocaklardan çıkarıp kırılmasına ve klinkerin değirmenlerde öğütülmesine kadar, aşınmaya dayanıklı dökümler en çok ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Ayrıca yüksek ısıya dayanıklı dökümlerde, ısıtma ve soğutma ekipmanlarında çokça kullanılmakta ve ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle aşınmaya ve ısıya dayanıklı malzeme seçimi direk olarak parçaların ömürlerine ve performansına etki etmektedir ve biz de uygun alaşım seçerek üretimlerimizi çimento sanayi için gerçekleştirmekteyiz.

Anahtar Kelimeler
Çimento, Enerji, İnşaat ve Makina, Demir, Çelik, Tarım, Toprak San, Genel Makina Sanayi, Costruction, Machine, Çeneli Kırıcılar, Konik Kırıcı, Darbeli Kırıcı, Merdaneli Kırıcı, Dik milli Kırıcı, Çekiçli Kırıcı, Değirmen, Çamur Pompaları, Hidrosiklonlar, döküm, çelik, pik,  sfero, celik, dökümhane, alaşım, aluminyum, dökümcü, dökümhaneler,  demir, foundry, cast iron, dökümcüler,  ışıkçelik, krom, nikel, molibden, makina, makine, beton, mangan, hurda, hurda demir, hassas döküm, hassas, steel, metal, bakır, dökümcülük, dökümhaneleri, stainles steel, iron, maça, elefant, dökum, casting, dirsek, rediksüyon, rediksiyon, parçası, menhol, kapağı, hurdası

Adres : Rasathane Yolu üzeri 6106/4 Sk. No:46 lşıkkent - İzmir / TÜRKİYE     Tel: 00 90 232. 437 03 23 Faks: 00 90 232. 437 03 27    E-mail: isik@isikcelik.com.tr