Ürünlerimiz
  Genel Makina Sanayi Geri Anasayfa


             Işık Çelik 1985 yılında , genel makine sektörüne fason olarak çelik ile pik ve sfero dökümler üretmek için kurulmuştu. Bu nedenle günümüzde kendi imalatlarının yanında, imalat sektöründe müşterilerin teknik resimlerine veya modellerine göre istenen alaşımlar da tek parça kapasitesi 1 kg. dan 8.000 kg a kadar üretilmektedir.Kendi bünyemizde bulunan model atölyemizde ise model üretiminin yanında müşterilerimizin istedikleri model dizayn modifikasyonları kısa sürede yapilarak döküm imalatı hızlandırılmaktadır.

Simülasyon ve katı modelleme ile imalat öncesi döküm yapılacak parçalar simüle edilerek, bazı döküm hataları icin üretimden önce gerekli prosess önlemleri alınarak kaliteli ve hatasız döküm sağlanmaktadır.

Kalite güvencesi kapsaminda, izlenebilirlik kabiliyetimiz ile parçaların kimyasal ve mekanik kontrol sonuçları 10 sene ile arşivlenmektedir.

Genel Makine sektörü için ürettiğimiz alaşımlar,

 

Karbon Çelikleri Yüksek Alaşımlı Çelikler Düşük Alaşımlı Çelikler
Düşük Karbon Çelikleri
Orta Karbon Çelikleri
Yüksek Karbon Çelikleri
Paslanmaz Çelikler
Isıya ve Aşınmaya Dayanıklı Çelikler
 
     
Gri Dökme Demirler (Pik Döküm) Küresel Grafitili Dökme Demirler (Sfero Dökümler)
   

Adres : Rasathane Yolu üzeri 6106/4 Sk. No:46 lşıkkent - İzmir / TÜRKİYE     Tel: 00 90 232. 437 03 23 Faks: 00 90 232. 437 03 27    E-mail: isik@isikcelik.com.tr